pl
de

Konserwacja balustrad

W celu utrzymania atrakcyjnego wyglądu balustrad, zaleca się regularne ich mycie. Najlepiej używać ciepłej wody lub łagodnych detergentów, np. płynu do mycia naczyń (Ludwik) lub płynów do mycia szyb (CLIN Windows + alkohol). Po myciu elementy należy wypłukać czystą wodą i poprawić wygląd powierzchni wycierając elementy do sucha. Regularne mycie powoduje usunięcie brudu i osadów, które pozostawione zbyt długo na powierzchni stali odpornej na korozję mogą spowodować powstanie ognisk korozji lub odbarwień powierzchni. Dotyczy to w szczególności balustrad zewnętrznych, które bardziej są narażone na zabrudzenia, niż balustrady wewnętrzne.

Do okresowej konserwacji elementów balustrady (min. raz na 6 miesięcy) zaleca się używanie specjalistycznych preparatów chemicznych np.: BERNER Spray, INOX Spray , 3M Stainless Steel Cleaner względnie inne dostępne na rynku środki do konserwacji wyrobów ze stali nierdzewnej.

UWAGI

Do czyszczenia wyrobów ze stali nierdzewnej nie można używać środków, które w swoim składzie zawierają takie składniki jak: chlor, sól, kwasy oraz wybielacze. Nawet niewielka zawartość chloru w środkach używanych do czyszczenia może spowodować trwałe uszkodzenie powłoki tlenków chromu odpowiedzialnych za właściwości antykorozyjne i w efekcie prowadzi do powstania korozji. Nie należy używać proszków lub innych środków o właściwościach żrących, np. AJAX, CIF itp., środków do czyszczenia srebra, druciaków i ostrych czyścików.

Nie stosowanie się do warunków konserwacji balustrad powoduje utratę gwarancji.